logo tasarımı

Logo tasarımı nedir? Nasıl yapılır? Ne işe yarar?

Logo tasarımı, kimlik ve yaratılan markanın hep birlikte bir iş, kişi veya ürünün algılanan görüntüsünü oluşturmak üzere farklı rolleri vardır. Marka, bir bütün olarak duygusal ve maddi yönden algılanan kurumsal bir imajdır. Kimlik, o markanın anlaşılır net bir görüntüsüdür, logo ise basit bir şekilde markanın kimliğini özetleyen görsel bir simge veya işarettir.

Marka konumlandırması açısından kurumsal kimlik tasarımı ve logo oldukça önemlidir. Marka, kimlik ve logo, firmanızın hedef kitle tarafından tanınabilirliğini sağlayan ögelerdir. Bu ögeler bir arada, doğru tasarım ve stratejilerle, birbirine senkronize şekilde kullanıldıklarında amaçlarına ulaşırlar.

Markalaşma Nedir? Ne faydası olur?

Markalaşma konusu birçok yayın, binlerce kitap yazılmış ve seminerler düzenlenmektedir. Sizlere özetle ifade etmek gerekirse marka; bir organizasyon, hizmet veya ürünün müşteri kitlelerinin algıları ile şekillenen kişiliğidir. Dolayısıyla bir tasarımcı tek başına “marka” oluşturamaz. Marka, profesyonel bir ekip tarafından, potansiyel müşterilerin tanım ve isteklerini göz önüne alarak, stratejik planlama ve marka kimliği geliştirme süreçleri kapsamında oluşturulmalıdır.

Birçok kişi markanın renkler, bazı yazı tipleri, logo, slogan ve belki jingle gibi unsurlardan oluştuğuna inanmaktadır. Aslında marka konusu daha karmaşık bir konudur. Markanın bizce kurumsal imaj olduğunu söyleyebiliriz.

Kurumsal imaj konusunda esas düşünce ve temel konsept; firmanın yaptığı, sahip olduğu ve ürettiği her şeyi içermesi; bir bütün olarak iş değerleri ve amaçlarının yansıması olmalıdır. Bu kapsamda firmanın sürdürülebilirliği, niteliği, var olma nedeni ve vizyonu tutarlı derecede olmalı.

Bir şirketin veya kişinin kurumsal kimliği için yapılması gereken çalışmalar

LOGO
Tüm kimliğin ve markanın sembolü
Antetli grubu
Antetli kağıt, kartvizit, zarflar, vb.
Pazarlama araçları
El ilanları, broşürler, kitaplar, dergiler vb.
Web sitesi
Kurumsal kimliğinizi dünyaya yansıtır, Profesyonel tasarımlar tercih edilmeli
Ürün ve ambalajlar
Çakmak, Poşet, Kalem, Saat ve benzerleri ürünler
Giyim tasarımı
Çalışanlar tarafından giyilen kıyafetler
Tabela
İç ve dış tasarımlar
Mesajlar ve eylemler
İletişim kanalının doğrudan ve dolaylı olarak ilettiği mesajlar
Farklı iletişim yolları
Ses, video, koku, his, vb.
Ürün, kişi ya da hizmeti temsil eden diğer görsel ögeler
Daha fazla sosyal ağların kullanımı ve halkla ilişkiler.

Neler Yaparız?

responsive web tasarım

Responsive Web Tasarım

Yeni kodlama teknikleriyle internet sitelerinizi iPad, iPhone, Android gibi cihazlarda eksiksiz açılacak şekilde programlarız.
blockquote shadow
Arama motorlarıyla %100 uyum (SEO)

Arama motorlarıyla %100 uyum (SEO)

En son site içi optimizasyon ve düzenleme teknikleriyle, internet siteniz arama motorlarında (Google, Yandex, Bing, Yahoo) zaman içerisinde bulunmak istediğiniz kelimelerde ilk sıralarda çıkmaya başlar.
blockquote shadow
HTML5 ve CSS3 programlama

HTML5 / CSS3'ün gücünü birleştiriyoruz

HTML5'in yenilikçi ve güçlü kodlaması, CSS3'ün kullanıcıya yansıyan muhteşem özelliklerini sitelerinizde kullanırız.
blockquote shadow
Kontrol Panelli Web Siteler

Kontrol Panelli Web Siteleri

Linux serverda altyapısı ile güvenli olarak, siteniz için hazırlayıp kodlayacağımız yönetici paneli ile internet sitelerinizi kolayca güncelleyebilirsiniz.
blockquote shadow
Kontrol Panelli Web Siteler

Sosyal medyanın gücünün farkındayız!

Website sayfalarınızın, sosyal medyada beğeni kazanması ve kolayca yayılması için sosyal medya entegrasyonu ile ziyaretçileriniz artması için gerekli düzenlemeleri yaparız.
blockquote shadow